Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu osób Niepełnosprawnych
09.11.2022

W dniach 03-06.11.2022r. w Szczecinie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu osób Niepełnosprawnych. ZSR START Zielona Góra reprezentowało pięcioro zawodników - podopiecznych trenera Mirosława Rutkowskiego. Najwartościowszy wynik podczas zawodów uzyskał Kamil Orwat na dystansie 200 i 400m stylem dowolnym uzyskując w swojej klasie startowej (S9) odpowiednio 3 oraz 4 miejsce z czasami 2:45.47 i 5:50.4.

Pozostałe starty naszych reprezentantów okazały się również bardzo dobre. Uzyskiwali wyniki zbliżone do rekordów życiowych, zajmowali wysokie miejsca w swoich klasach startowych. Zgodnie z regulaminem Mistrzostw Polski o zdobyciu medali w danej klasie startowej, decydowała suma punktów za 3 najlepsze starty. Nasi zawodnicy nie zdobyli tym razem medali, ale uplasowali się na bardzo wysokich miejscach. Hanna Wiśniewska w łączonej klasie S1-5 zajęła 5 miejsce, Oliwa Mróz w klasie S9 zajęła 6 miejsce, Marcin Janus w łączonej klasie S4-5 zajął 5 miejsce, Kamil Orwat w najliczniejszej i najmocniejszej klasie S9 zajął 7 miejsce, a Michał Berlikowski w klasie S14 zajął 8 miejsce.

Bardzo dziękujemy Naszym zawodnikom za zaangażowanie, determinację i walkę o jak najlepsze wyniki. Gratulujemy uzyskanych rezultatów i liczymy na więcej. A już w lutym czekają Nas zmagania naszych najmłodszych wychowanków na Mistrzostwach Polski Juniorów.